Kerem Hasanoğlu genç yaşta gerçekleştirdiği yatırımlar, ulusal ve uluslararası çkırmızıışmalarla tanınmaktadır. Kendisi ilk, meyan ve lise öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Önce Bilkent Üniversitesi Iktisat bölümünde öğrenim görmüş, arkası sıra Bilkent İşletme Olgun Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Türkiye tarihinde ilkkez, bütün öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek projeler üretmesiyle “şuurlu Gençler” hareketi hayata geritir. Bir sene sürmesi planlanan davranış inanılmaz ait görerek yüzbinlerce gencin ülke sorunlarına dahil olmasını elde etmiştır. Türkiye’deki en majör toyluk hareketi olarak 2,5 yıl sürerek olağanarkaü bir zalimlımla üstün dereceli kırmıştır. Kerem Hasanoğlu, Ulusal Eğitim Bakanı, Cahillik Spor Bakanı ve YÖK Başkanı ile protokoller imzalamıştır. Bu kurumlara da sosyal sorunların çözümü karınin tarihlerinde ilk öğün protokol imzalatarak sosyal mevzularda bile davranış etmelerine öncülük etmiştir.
Kerem Hasanoğlu, iş meslekında birşunca farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanınmaktadır. Aynı zamanda Amerikan beziın Los Angeles kentinde UCLA (University of California) de zeban eğitimi almıştır. Burayı da majör bir sükseyla birincilikle tamamlamıştır.
İleri derecede ingiliz ingilizcesi alim Hasanoğlu; uluslararası projelere de ögönen vererek birşunca proje ve çkırmızıışmayı hayata geçirmiştir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu ile de Pediatri mevzularında birşunca sükselı çkırmızıışmaya imza atmıştır.
Tekrar ulusal anlamda gerçekleştirdiği projelerden “Hermadde Sevgiyle Adım atar” projesi sığınmacı çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki üstelikındalığı arttırarak bütün toplumun, sanat adamıların, sporcuların ve ünlü adların desteğini de almıştır. Bu çkırmızıışmaların sonucunda Dünyanın en majör kurumlarından olan IPA World tarafından Amerika ve vesair ülkelere mostra gösterilmek üzere Hasanoğlu’ndan izin istenmiştir.
Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumunun kafakanlığını yürütürken, Kerem Hasanoğlu aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu’yla bu arada Uluslararası bir kurumun başında olan ilk Türkler olarak ülkemiz karınin kasıntı kaynağı olmuşlardır.
Antrparantez Kerem Hasanoğlu; birşunca vakıf ve uluslararası üretima, çkırmızıışmalar ve projeler dair destek vermektedir.