Ancak hesabınıza durmadan giriş karşılayıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çkızılındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem fail yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas alelumum kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun mirlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Uymaçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram bağlantısı istediği derunin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çkoparmak derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun derunin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişçok farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Kesinlikle Geçmiş Karşıır?
Instagram hesabı çkızılınan evet da hacklenen eşhas derunin ne günah ki çok bir küme sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok bir küme destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkızılışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çkızılındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” evet da kâh “değmeslekikliği geçmiş kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği derunin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?