Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Güçlü Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme düzında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk nöbet önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece yetişek bölümünde karı olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası enerjik çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birokkalı ayak topu, basket karavaşübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mevzi aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların tarafı düzen Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda mevzi almaktadır.

KALKO, yetişek düzında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı birokkalı düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında yetişek düzında projeler yürütmektedir. Her sene birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko